Kamera inspekcyjna do kanalizacji - kiedy warto skorzystać z usługi?

Kamera inspekcyjna do kanalizacji - kiedy warto skorzystać z usługi?

Inspekcja kanalizacji przy użyciu kamer jest skutecznym sposobem na zdiagnozowanie stanu technicznego rur oraz lokalizację źródła awarii. Specjalistyczny sprzęt został dostosowany do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Dzięki innowacyjnym urządzeniom można bez trudu dotrzeć do wszelkich zakamarków instalacji.

Jak wygląda inspekcja kanalizacji?

Inspekcja kanalizacji wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych kamer. Umożliwiają one dokonanie wizualnej oceny stanu wnętrza rur. Usługa ta polega na wprowadzeniu kamery do instalacji i wykonaniu analizy stanu technicznego na monitorze. Obiektyw kamery do monitoringu kanalizacji ma obrotowe głowice, które pozwalają na niezwykle precyzyjny i sprawny proces analizy wnętrza rur. Obserwację ułatwia także dodatkowe oświetlenie kanału. Podczas tej usługi specjaliści mogą też korzystać z drukarki i komputera, dzięki czemu raport opracowują już na miejscu przeprowadzanej inspekcji. Po otrzymaniu raportu szczegółowa jego analiza zostaje zapisana na nośniku CD czy DVD. Informacje znajdujące się w raportach stanowią dużą pomoc w eliminacji wszelkich problemów z instalacją kanalizacyjną. To właśnie od nich zależy to, jakie kroki należy podjąć. Pozwalają na bezproblemowe odnalezienie błędów wykonawczych, lokalizację przyłączy, jak i dokładną analizę powstałych uszkodzeń i zanieczyszczeń.

Kiedy warto wykonać monitoring kanalizacji?

Warto pamiętać, że to właśnie od właściwie działającej sieci kanalizacyjnej zależy poziom higieny, jak i bezpieczeństwo mieszkańców. Mowa tutaj jednakowo o prywatnych gospodarstwach domowych, ale także o wspólnotach mieszkaniowych. Trzeba więc zwracać uwagę na stan rur oraz regularnie przeprowadzać monitoring kanalizacji. Usługa ta umożliwia sprawne zdiagnozowanie możliwych przyczyn nieszczelności sieci kanalizacyjnej i ich szybkie usunięcie. Wszelkie przecieki są niebezpieczne, nie tylko dla domowników, ale także środowiska naturalnego. Doprowadzają do jego skażenia i zanieczyszczenia wód gruntowych. Inspekcję kanalizacji wykonuje się zazwyczaj w celu odnalezienie przyczyny powtarzających się niedrożności rur kanalizacyjnych. Usługa z użyciem kamery inspekcyjnej przydaje się wtedy, kiedy standardowe działanie usuwa problem jedynie doraźnie. Poprzez dokładne wykrycie uszkodzenia rury kanalizacyjnej, jesteśmy w stanie zmniejszyć koszt, jak i czas pozbycia się awarii.

wuko - metoda ciśnieniowa

Taką inspekcję wykonuje się także podczas odbioru kanalizacji, tej zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Dzięki kamerze specjalista jest w stanie sprawdzić, czy cała instalacja została opracowana w sposób zgodny z projektem, bez żadnych błędów. Sprawdzenie sieci kanalizacyjnej jest niezwykle ważne, gdyż pozwala na uniknięcie problemów z nią w przyszłości. Co ważne, zgodnie z prawem po zakończeniu budowy instalacji kanalizacyjnej, właściciel budynku ma prawo żądać od wykonawcy kanalizacji przeprowadzenia jej monitoringu.

Z usługi monitoringu kanalizacji warto więc skorzystać, zarówno podczas odbioru wykonanej instalacji, jak i w czasie zaobserwowania z nią pewnych problemów. Dzięki fachowcom cała procedura jest wysoce skuteczna i prosta. Specjaliści wykonają precyzyjne badanie i powiadomią nas o stanie kanalizacji. Tego rodzaju kontrola powinna być wykonywana regularnie, a w szczególności wtedy, gdy pojawią się niepokojące objawy. Wczesna reakcja pozwoli nam na uniknięcie poważniejszych awarii instalacji.