Wuko co to jest?

Wuko co to jest?

Prawidłowa praca systemu kanalizacyjnego wymaga zachowania całkowitej drożności wszelkich odpływów oraz pionów, jeśli chodzi o instalacje obecne w budynkach, jak i kolektorów, studzienek czy rur zlokalizowanych poza danymi obiektami. Skutecznym sposobem pozbycia się uciążliwych zatorów jest skorzystanie z tak zwanej metody WUKO. To właśnie tę technikę czyszczenia kanalizacji zaleca większość hydraulików. Co ważne, znajduje ona zastosowanie w instalacjach zewnętrznych i wewnętrznych.
Co kryje się właściwie pod określeniem WUKO? Jest to nic innego jak wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji. Metodę ciśnieniową określa się też często mianem hydrodynamicznej. Z tej techniki udrażniania rur korzysta właśnie pogotowie kanalizacyjne. Co ważne, taką usługę mogą też zamówić osoby prywatne. Na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w oczyszczaniu instalacji techniką ciśnieniową. Warto podkreślić, iż WUKO jest procedurą bezpieczną, nieinwazyjną i przyjazną środowisku. Do jej wykonania nie używa się toksycznych środków chemicznych.

Na czym dokładnie polega metoda WUKO?

Mechanizm działania metody WUKO polega na zastosowaniu wody pod wysokim ciśnieniem, która oczyszcza wnętrza rur kanalizacyjnych. Silny strumień wody napiera na zanieczyszczenia, powodując ich stopniowe odrywanie się i rozbijanie na małe elementy. Dzięki temu, światło przewodu zostaje odblokowane. Wraz z wodą wszelkie zanieczyszczenia przedostają się do studni rewizyjnej, skąd mogą zostać zebrane przy użyciu ręcznych narzędzi. Do przeprowadzenia metody WUKO konieczne okazuje się użycie wozów asenizacyjnych, które posiadają potężne pompy wodne. Długi i wąski przewód pompy wprowadza się do wnętrza przewodu kanalizacyjnego, po czym kieruje w miejsce zatoru.

Co można oczyścić metodą WUKO?

Firmy specjalizujące się w metodzie WUKO są w stanie sprawnie dotrzeć w miejsce awarii i ją usunąć. Nie ważne jest to, czy zdarzyła się ona w kanalizacji miejskiej, przemysłowej, czy też dotknęła instalację domową. Technika WUKO nadaje się do oczyszczania pionów oraz poziomów kanalizacyjnych. Można po nią sięgnąć w przypadku instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Firma wykonująca wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji dopasowuje rodzaj głowicy do danej pracy. Jej pracownicy muszą przy tym wziąć pod uwagę specyfikę instalacji, poziom zamulenia czy rodzaj samych zanieczyszczeń. Metoda WUKO nadaje się do oczyszczania oraz udrażniania:

eksploatacjja kanalizacji - Wuko

• studni,
• kolektorów sieciowych,
• rur kanalizacyjnych,
• wpustów ulicznych,
• kanalizacji deszczowej,
• instalacji sanitarnych,
• przepompowni ścieków,
• pionów i poziomów kanalizacyjnych,
• separatorów.

Technika WUKO znajduje też zastosowanie do udrażniania umywalek, toalet, zlewów czy odcinków rur odprowadzających. Jeśli chodzi o instalacje zewnętrzne, ciśnieniowe udrażnianie obejmuje zwłaszcza studzienki ściekowe, drenaże i przyłącza. Co ważne, metoda ta okazuje się skuteczna nie zależnie od przyczyny awarii

Jakie są zalety techniki WUKO?

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim jest to metoda bardzo skuteczna o wszechstronnym zastosowaniu. Można jej użyć w przypadku wszystkich instalacji sanitarnych, ale także w czasie oczyszczania kanalizacji deszczowej. Bez znaczenia jest przy tym poziom ich zmulenia czy rozmiar rur. Metoda ta jest bardzo często stosowana dla sieci zewnętrznych. Co ważne, daje ona też możliwość wykorzystania mobilnych sprzętów pozwalających na udrażnianie kanalizacji wewnętrznej. Warto też podkreślić, że WUKO to sposób udrażniania rur, który nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jest bezinwazyjny i bezpieczny także dla wszystkich mieszkańców.