Czyszczenie szamba Warszawa Wawer

Zbiorniki bezodpływowe oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków są wciąż bardzo często spotykanym w naszym kraju rozwiązaniem – choć ilość szamb spada wraz z rozbudową sieci kanalizacyjnej, to wciąż ich liczbę szacuje się na ponad 2 miliony, a liczba przydomowych oczyszczalni stale rośnie. Chyba żaden właściciel szamba na swojej posesji nie wątpi, że musi być ono regularnie wypompowywane, a jego zawartość – wywożona. Jednak na tym nie kończy się dbanie o szambo czy oczyszczalnię – muszą być one bowiem również regularnie czyszczone.

Dlaczego czyszczenie szamba Wawer jest takie ważne?

Szambo, podobnie jak przydomowa oczyszczalnia ścieków, gromadzi w sobie ścieki z całego domu – ich podłączenie, jak i zasada działania są relatywnie proste. Dzięki zastosowaniu odpowiednich bakterii, przeznaczonych do zbiorników bezodpływowych, można przetworzyć część składników organicznych, zwiększając interwały pomiędzy kolejnym wywożeniem ścieków. W przypadku przydomowych oczyszczalni mówimy o nieco bardziej zaawansowanej konstrukcji, składającej się z co najmniej dwóch zbiorników, w których ścieki są stopniowo neutralizowane i na końcu mogą bezpiecznie trafiać do gruntu poprzez rurki drenażowe. Jednak zarówno szambo, jak i oczyszczalnia ścieków, muszą być regularnie czyszczone, aby móc poprawnie i niezawodnie funkcjonować. Nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o wypompowywanie i wywóz zawartości szamba Wawer, ale również o jego czyszczenie i konserwację. Chociaż nie każda firma zajmująca się wywozem szamba oferuje tego rodzaju usługi, czyszczenie szamba jest kluczowe dla jego funkcjonowania. Dlaczego?

Czemu wywóz szamba Wawer nie wystarczy?

Chociaż wypompowanie i wywiezienie szamba pozwala się pozbyć jego zawartości, to nie jest to czynność wystarczająca, aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie przez długi czas. Jest tak, m.in. z uwagi na odkładające się w jego wnętrzu osady nieorganiczne, które z czasem znacznie ograniczają jego objętość i sprawiają, że coraz częściej musi być ono opróżniane. Problem ten dotyczy również przydomowych oczyszczalni ścieków, uważanych za bezobsługowe. W rzeczywistości zarówno szamba, jak i oczyszczalnie ścieków muszą być regularnie czyszczone, dzięki czemu mogą zachować swoją nominalną objętość i funkcjonują w pełni prawidłowo – bez ryzyka wybijania. Zjawisko to oznacza niekontrolowane wydostanie się fermentującej zawartości szamba – albo bezpośrednio na jego otoczenie, albo nawet przez rury kanalizacyjne poprzez WC. Jedynym sposobem na uniknięcie wybijania szamba, jak również na oszczędzaniu na coraz częstszym wywożeniu jego zawartości, jest regularne i gruntowne czyszczenie

uslugiasenizacyjne - Charlie Tango

Czyszczenie szamba Wawer – jak często i przez kogo?

Na wywóz szamba Wawer czy opróżnianie oczyszczalni przydomowej decydujemy się zazwyczaj wtedy, kiedy są one zapełnione i nie jest możliwe ich dalsze użytkowanie. Kiedy więc jest czas na ich czyszczenie? Najlepiej za każdym razem, kiedy zamawiamy ich wypompowanie – pozwala to na utrzymanie ich w odpowiednim stanie, a ich pojemność nie ulega zredukowaniu, dzięki czemu nie ma potrzeby coraz częstszego wypompowywania zawartości. Profesjonalnie wykonana usługa pozwoli na długo zapomnieć o „wybijaniu” szamba i wykorzystywać jego pełną pojemność, dlatego za każdym razem warto prosić o wykonanie czyszczenia, kiedy zamawia się usługę wypompowania zawartości.

Czyszczenie szamba Wawer – z nami możesz liczyć na profesjonalizm

Jeśli chcesz mieć pewność, że za wywóz szamba Wawer i czyszczenie Twojego szamba zabierają się profesjonaliści, dysponujący odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, to bez wahania skontaktuj się z nami. Od lat zajmujemy się nie tylko usługami asenizacyjnymi, ale wykonujemy również udrażnianie kanalizacji Wawer, przepychanie WC i wszelkiego rodzaju usługi związane z obsługą kanalizacji, szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Zebrane przez nas doświadczenie oraz narzędzia, którymi dysponujemy, pozwalają nam na świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów – niezależnie od ich stopnia skomplikowania.