Czyszczenie szamba Warszawa Józefów

Jedna z najmniej lubianych przez właścicieli przydomowych szamb i oczyszczalni ścieków, jest ich czyszczenie i wywożenie. W zależności od sposobu wykorzystania i ilości domowników należy ją powtarzać co kilka tygodni lub miesięcy. Zaniedbania mogą skończyć się kłopotliwym wybiciem szamba, przysparzającym niemałych problemów, a samo wybieranie szamba, bez czyszczenia prowadzi do szybkiego zapełniania się i zredukowania jego pojemności. Zobacz, jak powinno wyglądać profesjonalne czyszczenie i wywóz szamba i dlaczego warto postawić na nasze usługi.

 

Czyszczenie szamba Józefów – kiedy i dlaczego?

Pomimo rozwoju sieci kanalizacyjnej w naszym kraju, w wielu miejscach wciąż można spotkać szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ich popularność wywodzi się z niższych kosztów instalacji i prostej budowy, dlatego przed laty wiele osób decydowało się na takie rozwiązanie – szczególnie w miejscach, które nie miały dostępu do kanalizacji. Podłączenie urządzeń sanitarnych z szambem jest proste i tanie – wystarczy zbudować prosty odpływ wprost do zbiornika i gotowe. Budowa i obsługa szamba jest oczywiście znacznie prostsza od przydomowej oczyszczalni ścieków – tu mamy do czynienia z jednym zbiornikiem, który stopniowo się napełnia. Stosując bakterie, można częściowo doprowadzić do rozkładu treści organicznych, co spowalnia proces zapełniania zbiornika – jednak dość regularnie konieczne jest jego czyszczenie i opróżnianie. W przypadku przydomowych oczyszczalni sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – najczęściej składają się one z co najmniej dwóch komór, w których stopniowo rozkładana jest materia organiczna, a wstępnie oczyszczona woda trafia poprzez system drenażowy do gruntu, nawożąc glebę i oczyszczając się całkowicie. Jednak również oczyszczalnie powinny być regularnie czyszczone, w przeciwnym razie może dojść do negatywnych procesów i awarii. Co dokładnie może się stać?

 

Co się stanie, jeśli zaniedbasz czyszczenie szamba Józefów?

Szukanie oszczędności jest naturalną skłonnością, jednak w przypadku usług asenizacyjnych to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ klienci szukający cięcia kosztów bardzo często rezygnują z czyszczenia szamba czy oczyszczalni, decydując się jedynie na samo wypompowanie i wywóz jego zawartości. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy i wszystko wydaje się funkcjonować jak dawniej, ale w rzeczywistości dochodzi do odkładania się osadu we wnętrzu zbiornika, co z kolei prowadzi do redukcji jego objętości oraz pogarszającego się funkcjonowania (osady również gromadzą się na rurach łączących poszczególne segmenty). Z czasem więc musisz coraz częściej decydować się na wywożenie zawartości szamba, ponieważ mieści ono coraz mniej – jedna nie jest to najgorsza konsekwencja. Zablokowane szambo, jak również oczyszczalnia, ma skłonność do „wybijania”, podczas którego jego zawartość w sposób niekontrolowany wydostaje się na zewnątrz zbiornika. Ścieki mogą wypłynąć na trawnik czy chodnik, a nawet poprzez ubikację w Twoim domu! Dlatego szamba nie powinno się zaniedbywać.

 

Wywóz szamba Józefów – tylko ze specjalistami!

Nie każdy potrafi poprawnie przeprowadzić czyszczenie szamba. Niektóre firmy wręcz przekonują swoich klientów, że wystarczające jest tylko regularne wypompowywanie i wywożenie jego zawartości, a czyszczenie powinno przeprowadzać się wyłącznie wtedy, kiedy dojdzie do jego zablokowania lub awarii. W rzeczywistości bez każdorazowego oczyszczania szamba lub oczyszczalni, trudno mówić o ich poprawnym funkcjonowaniu, jednak do tego niezbędny jest fachowy sprzęt, którym nie każdy może się pochwalić. Czyszczenie to również sporo pracy – jednak efekty w postaci w pełni sprawnego systemu kanalizacji i korzystania z całej objętości szamba czy oczyszczalni, są tego warte!

uslugiasenizacyjne - Charlie Tango

Z nami wykonasz fachowe czyszczenie szamba Józefów!

 

Jeśli chcesz, by Twoje szambo czy przydomowa oczyszczalnia zawsze działały poprawnie i niezawodnie, to z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta. Czyszczenie, wywożenie i udrażnianie kanalizacji Józefów wykonujemy już od lat. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, dlatego gwarantujemy Ci, że Twoje szambo nie będzie już więcej problemem.

napełnienia.