Wywóz szamba Gocław

Wywóz i czyszczenie szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków należy do najbardziej nieprzyjemnych czynności związanych z obsługą tego rodzaju systemu odprowadzania ścieków. Są to jednak wciąż bardzo często spotykane w polskich domach rozwiązania, a ich popularność leży w niższych kosztach instalacji oraz możliwości zastosowania w miejscach, gdzie nie funkcjonuje sieć kanalizacyjna. Z czasem zarówno szambo, jak i oczyszczalnia ulegają zapełnieniu i wymagają fachowego opróżnienia, by móc nadal funkcjonować i uniknąć problemów związanych z tzw. wybiciem. Zobacz, jak powinno wyglądać profesjonalne czyszczenie szamba Gocław i dlaczego to właśnie nam warto zlecić to zadanie.

Dlaczego wywóz szamba Gocław jest niezbędny?

Tanie i proste w konstrukcji oraz o wiele bardziej rozbudowane, ale łatwiejsze w utrzymaniu przydomowe oczyszczalnie ścieków przez lata były najtańszym (i jedynym sposobem) na zapewnienie swojemu domowi sprawnego systemu usuwania ścieków. Wystarczy podłączyć wszystkie urządzenia sanitarne w domu, jak zlewy, toalety, kabiny prysznicowe, wanny czy umywalki rurą odpływową do specjalnie zaprojektowanego zbiornika, by cieszyć się czystością i porządkiem w domu o każdej porze roku. Szambo jest prostsze – najczęściej ma tylko jedną komorę i nie ma odpływu, co sprawia, ze zazwyczaj było pierwszym wyborem wśród osób budujących własny dom. W przypadku przydomowej oczyszczalni mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowanym projektem, który z kolei ma co najmniej dwie komory, w których treści organiczne są stopniowo przeważane przez bakterie i w zneutralizowanej formie trafiają przez system drenażowy do gruntu. Niestety, zarówno jeden jak i drugi system z czasem się zapełnia osadem, którego składników nie są w stanie przetworzyć wykorzystane bakterie. Szambo czy oczyszczalnia zaczynają mieć coraz mniejszą pojemność i powstaje zagrożenie ich tzw. wybicia, czyli gwałtownego wydostania się jego zawartości pod wpływem procesów fermentacyjnych. Jest to bardzo kłopotliwe, ponieważ wiąże się z zanieczyszczeniem (i przykrym zapachem) posesji lub z wypłynięciem fekaliów toaletą.

Fachowe czyszczenie szamba Gocław – dlaczego ważne?

W związku z pojawiającym się w szambie lub oczyszczalni osadem bardzo ważne jest, by każdorazowo jego wywóz był wykonany wraz z dogłębnym czyszczeniem. Chociaż nie każda firma świadczy kompleksowe usługi (niektórzy ograniczają się tylko do wypompowania jego treści), to bez dogłębnego udrożnienia i wyczyszczenia objętość i funkcjonowanie szamba ulega znacznemu zredukowaniu i nie tylko naraża użytkowników na wybijanie, ale również sprawia, że kolejne napełnienia następują coraz częściej, co z kolei oznacza dodatkowe koszty związane z ich funkcjonowaniem. Z kolei profesjonalnie wykonana usługa, obejmująca czyszczenie i udrażnianie, gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie zbiornika przynajmniej do czasu następnego wypróżniania. Przy czym nie musi być to zadanie czasochłonne czy kłopotliwe dla mieszkańców i sąsiadów – wiele zależy od posiadanego sprzętu i doświadczenia.

uslugiasenizacyjne - Charlie Tango

Wywóz szamba Gocław – nie każdy zrobi dobrze

Wbrew pozorom poprawne oczyszczenie szamba czy przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest zadaniem bardzo łatwym. To nie tylko wypompowanie nieczystości, o czym niektórzy mogą Cię przekonywać, ale szereg czynności, dzięki którym Twoje szambo będzie w pełni drożne i czyste. Nierzadko oprócz pomp trzeba wykorzystać także urządzenia służące do udrażniania rur, a także oprzyrządowanie inspekcyjne, pozwalające na przegląd wykonywanych prac i dostosowanie działań do aktualnej sytuacji.

Kompleksowe usługi asenizacyjne – z nami zrobisz to dobrze!

Wywozem i oczyszczaniem szamb zajmujemy się od lat, dzięki czemu zgromadziliśmy mnóstwo doświadczenia i sprzętu, umożliwiających udrażnianie kanalizacji Gocław i fachowe czyszczenie szamba Niezależnie z jak skomplikowanym zadaniem mamy do czynienia, możemy zagwarantować jego poprawne wykonanie i przywrócenie do pełni użyteczności Twojego zbiornika. W naszej pracy wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, jak chociażby sprzęt do ciśnieniowego udrażniania rur pod wysokim ciśnieniem, który błyskawicznie pozwala na przywrócenie drożności i usunięcie zalegających złogów. Posiadamy także kamery dające nam wgląd do wnętrza szamba i umożliwiające podjęcie adekwatnych działań. Charlie Tango gwarantuje swoim klientom fachową, błyskawiczną i precyzyjną obsługę i wykonanie wszystkich prac asenizacyjnych. Z nami zyskasz pewność, że Twoje szambo będzie działało poprawnie!